podujatie.sk

Najrozsiahlejší program Colours of Ostrava v histórii je hotový: celkovo 299 programových bodov na 16 scénach

Najrozsiahlejší program Colours of Ostrava v histórii je hotový: celkovo 299 programových bodov na 16 scénach

Pribudli Klub bitkárov či zreštaurovaný Vynález skazy, debaty s Markom Ebenom či Dejvickým divadlom, PechaKucha Night Ostrava, Design zóna, workshopy nového cirkusu, Lekári bez hraníc, história protestu a revolty i výpravy po stopách výroby železa
Bratislava - 29. júna 2015 - Program medzinárodného hudobného festivalu Colours of Ostrava, ktorý sa uskutoční od 16. do 19. júla v unikátnom industriálnom areáli Dolních Vítkovíc, je hotový. Počet programových bodov sa ustálil na čísle 299 a počet vonkajších a vnútorných scén sa zastavil na 16. Vedľa 75 zahraničných a 57 domácich kapiel (minulý rok 50 a 51), divadiel, poézie teraz pribudli do programu filmy, diskusie (tohto roku dokonca na dvoch scénach), workshopy, program na scéne Českej televízie, niekoľko výstav a výtvarných aktivít, Design zóna s 33 predajcami, nový Family park i sprievodné aktivity v Dole Hlubina a na ďalších miestach. „Je to historicky najrozsiahlejší program i najväčší počet scén. Taký sme na Colours of Ostrava ešte nemali," zdôrazňuje riaditeľka Zlata Holušová.

Popri hlavných hviezdach ako Björk, Kasabian, Rudimental, St. Vincent, Mika, Clean Bandit, Caribou, José González, The Cinematic Orchestra, Rodrigo y Gabriela alebo Swans dorazia do Ostravy kapely a hudobníci z 31 krajín sveta - od Južnej Afriky po Mexiko, od Austrálie po Island, od Pakistanu po Izrael. Žánrovo sa program rozprestrie od electra cez world music, jazz, rock, alternatívu, soul a reggae. S najpočetnejšou výpravou 36 ľudí príjde práve islandská speváčka Björk, naopak juhoafrická formácia Abavuki si našla sama ubytovanie v drevenici v Beskydách s vonkajšou saunou. Z Českej republiky na seba púta najviac pozornosti jednorázový spoločný projekt Zrní s Janáčkovou filharmóniu Ostrava, ďalej napríklad Tata Bojs, ktorí koncert na Colours of Ostrava využijú pre nahrávanie skladby na novú dosku, Lenka Dusilová a Baromantika, Bratia Ebenoví, Stromboli, Michal Hrůza, Kieslowski, Tvrdý/Havelka, Aneta Langerová, Vladimír Merta Trio, Sto zvířat, Vladimír Mišík a ďalší.

Tohtoročný filmový program pripravila opäť Letná filmová škola Uherské Hradiště. Návštevníci uvidia veľa lahôdok, ktoré siahajú od klasiky ako sú kultová dráma Klub bitkárov, thriller Okno do dvora, A Hard Day\'s Night s Beatles či reštaurovaný Vynález skazy, cez novinky ako animovaný snímok Michela Gondryho s Noamom Chomskym Je muž, ktorý je vysoký, šťastný?, hudobná tragikomédia Frank, vizuálne podmanivý thriller Fénix alebo francúzsku komédiu Samba od tvorcov Nedotknuteľných až po dokumenty Nick Cave: 20 000 dní na zemi, Magický hlas rebelky o Marte Kubišovej, ocenený snímok K oblakům vzhlížíme Martina Duška a Evangelium podle Brabence o Vráťovi Brabencovi z The Plastic People of the Universe.

Diskusná scéna Reflexu ponúkne v novom prostredí Dolu Hlubina stretnutia a diskusie s mnohými zaujímavými osobnosťami: napríklad s členmi Dejvického divadla, spevákom Danom Bártom, kapelou Longital, Markom Ebenom, hercom a režisérom Jiřím Havelkou, Lenkou Dusilovou alebo majiteľom Vítkovíc Janom Světlíkom. Reč príde tiež na témy ako Lekári bez hraníc, Industriálne technické pamiatky, Kultúra v mestách, Islam, Rómovia i Bezmocnosť obrazu. Tohto roku program vzniká tiež v spolupráci s Ostravskou univerzitou.

Novinkou je scéna nazvaná Voices of Freedom, diskusná scéna Moderních dějin.cz a Evropske komise venujúca sa „otázkam nedávnej minulosti, aktuálnej prítomnosti a neistej budúcnosti". Piatkový program, ktorým prevedie publicistka Petruška Šustrová, sa zameria na filmy, prednášky, debaty i čítanie z kníh na témy Protestu a revolty, sobotný potom aktuálnu otázku Ruska a Európy a nedeľný sa pozrie naspäť do minulosti témou Oslobodenie a čo prišlo po ňom.

Na festival sa vráti tiež scéna v cirkusovom šapitó zameraná na aktívne zapojenie návštevníkov, tohto roku s názvom Europe stage. Uskutočnia sa tu worshopy flamenca so Sarou Moreno, židovských tancov so skupinou Létajíci rabín, žonglovanie a akrobacia s Cikrusem trochu jinak, swingových tancov s formáciou Melody Boys, starodávnych poľských tancov s Janusz Prusinowski Trio i talianskych tancov pizzica s formáciami Canzoniere Grecanico Salentino a Nidi d`Arac s majstrovskými tanečnicami Silvia Perrone a Anna Cinzia Villani. Deti sa môžu tešiť na rozprávky divadla Koňmo, Kvelb a Cirkusu trochu jinak. Noci tu rozvíria tanečné párty s DJs Clickom a Meckie Messerem.

Česká televízia pozve tento rok návštevníkov na Scénu ČT umiestnenú do Veľkého sveta techniky. V ňom ponúkne nielen jedinečnú možnosť nahliadnúť do zákulisia svojho fungovania pri živom vysielaní vybraných programov (Interview ČT 24, Události v kultuře), ale tiež stretnutie s ich tvorcami a protagonistami, či interaktívne workshopy vedené televíznymi profesionálmi. V Relax zóne bude k dispozícii paleta hudobných programov a koncertov. V nabitom štvordennom programe nebude chýbať ani maratón pre priaznivcov seriálov - premietanie všetkých dvanástich častí sitcomu Čtvrtá hvězda.

Centrom výtvarného programu sa stane galéria PLATO - platforma (pre súčasné umenie) Ostrava v Multifunkčnej aule Gong. Návštevníci tu uvidia výstavy Stano Filko (SK): 5.D a Václav Magid: Pozícia a metóda, inštalácie a performance Libor Novotný: Měkké spojení a Cheap Art for Bad Times skupiny Fr. Lozinski o.p.s., (Jiří Surůvka, František Kowolowský, Petr Lysáček a predavačka Barbora Mikudová), a ďalej komentované prehliadky s Markom Pokorným a workshopy výroby hudobných nástrojov.

V členitom areáli nebudú vedľa veľkých scén chybať tradičné Drive stage, Full Moon stage, básnická MF DNES Poetry stage spojená s guerilla poetringom, Busking stage s možnosťou zahrať si pre každého z návštěvníkov, nová Electronic stage, veľkoplošná projekcia pri hale Gong, výtvarné a svetelné inštalácie i obľúbená vináreň v betónovom bunkri s cimbalovkami.

V priestore Cineport v novo zrekonštruovanom areáli Dolu Hlubina prebehne tradičné poludňajšie PechaKucha Night Ostrava a tiež projekcie najlepších študentských filmov medzinárodného filmového festivalu Opavský páv a besedy so začínajúcimi fimovými tvorcami. Na svoje si prídu i milovníci workshopov, ktorým scéna ponúkne dabing battle, odlievanie banských plakiet, fotenie v banskom oblečení, hudobné improvizácie na netradičné nástroje, workshop animácie alebo výrobu 16mm filmov či kreatívne debaty s básnikmi.

V rámci sprievodného programu Colours Plus získajú návštevníci Colours of Ostrava s páskou na ruke možnosť ďalej spoznávať ako Dolní Vítkovice, tak aj ďalšie zaujímavosti v Ostrave. V areáli Dolních Vítkovíc si návštevníci budú môcť užiť novú adrenalínovú vyhliadku s kaviarňou z 80 metrovej BOLT TOWER vysokej pece, zažiť špeciálny festivalový program interaktívnej expozície vo Veľkom a malom svete techniky, alebo tiež sfárať do dolu v Landek parku. Zadarmo budú môcť zájsť do aktuálnych expozícií Galérie výtvarného umenia v Ostrave (FRANTA - Tváří v tvář, Vladimír Škoda - Energie, Miloš Polášek - Zmizelá Ostrava), so zľavou do ostravskej ZOO, na výstavu American Classic Cars i na Slezskoostravský hrad a areálu Miniuni.
Návštevníci môžu tiež v útrobách Bolt Tower navštíviť výstavu V peci a pod pecí, tá je zložená z umeleckých smaltov vzniknutých počas 9. ročníka výtvarného sympózia Smalt Art, ktoré organizuje partner festivalu Vítkovice Machinery Group. Výstava predstaví diela významných súčasných umelcov Josefa Bolfa, Martina Froulíka, Veroniky Holcové, Šárky Koudelové, Pavly Malinové, Jany Vojnarové, Jana Vytisky, Lubomíra Typlta a Moniky Žákové. Táto výstava sa bude prelínať s už tradičnou Industriálni revolucí, ktorá je zameraná na medzinárodnú scénu, Michaela Bielického, Jana Corsede a Victora van Wettena. Na záver festivalu rozhodne Jan Světlík o tom, ktorý z nádejných umelcov dostane Výtvarnú cenu Jana Světlíka.
Už v utorok a stredu pred začiatkom Colours of Ostrava si môžete užiť Festival v ulicích prístupný zadarmo v centre Ostravy alebo prísť na showcase konferenciu Czech Music Crossroads.

Servis pre návštevníkov - novinky i tradičná ponuka

Vzhľadom k tomu, že hlavná hviezda, islandská speváčka Björk, vystúpi vo štvrtok o 20 hod., areál festivalu bude otvorený v ten deň už od 12 hod. Usporiadatelia dôrazne odporúčajú prísť včas s veľkým predstihom a využiť skoršie otvorenie areálu. Zároveň stanové mestečko vedľa areálu začne fungovať už deň predtým - od stredy od 12 hod. Usporiadatelia odporúčajú možnosť vymeniť si vstupenku za identifikačný pások už pred festivalom: 14. a 15. júla od 14 hod. do 20 hod. v Dolních Vítkovicích a v rovnaké dni od 10 hod. do 20 hod. na Festivale v ulicích na Černé louce.

Ďalšou novinkou, predovšetkým pre rodiny s deťmi, je nový Family park otvorený veľkým aj malým bez akéhokoľvek obmedzenia. Vedľa neho bude fungovať už tradičná zvláštna Detská scéna s vyškolenými asistentmi na dohľad a s programom. Nebude chýbať stan na kojenie. Novinkou bude možnosť požičať si či zakúpiť chrániče sluchu pre deti 3M Peltor.
K už tradičnej ponuke v oblasti zázemia patrí druhé stanové mestečko pri Slezkoostravskom hrade otvorené od 15. júla, posilnená MHD, zľava VLAK+ s Českými dráhami (polovičné spiatočné cestovné do Ostravy odkiaľkoľvek v ČR), požičovňa bicyklov spoločnosti Kola pro Afriku, vratné kelímky NickNack alebo projekt Colours bez bariér s celým radom výhod pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP/P. Sú to napríklad zvýhodnená cena vstupenky, u ZŤP/P sprievod zdarma, špeciálne tribúny, môžnosť objednať si zadarmo špeciálne vyškoleného asistenta, doprava po Ostrave špeciálne upravenými automobilmi, tzv. BB Taxi, alebo rezervovanie si bezbariérového ubytovania. Partnerom Colours bez bariér je Česká průmyslová zdravotní pojišťovna.

Program partnerov

Rozsiahlu ponuku si pre návštevníkov pripravili aj partneri festivalu: napríklad Česká spořitelna Modrú zónu plnú zábavy, hudby relaxu a súťaží s vyhliadkovou terasou, DJs, mistrov foodbagu, yoya, stolného futbalu, air hokeja i požičovne kolobežiek Yedoo. V stane ArcelorMittal Tanec pre život čaká na návštevníkov tanečná párty, na ktorej zároveň pomôžu dobrej veci, napr. môžu vytancovať vybavenie pre Záchranný tím Českého červeného kríža, pomoc pri záchrane ohrozených druhov rastlín alebo vzdelávacie divadelné predstavenie na tému „boj proti obezite a zdravý životný štýl" pre deti materských škôl. Štatutárne mesto Ostrava ponúkne v dvoch stanoch pri sebe informácie o meste, tiež hry, fotokútik, dočasné tetovanie, kvízy o ceny, školu origami a priestor pre relax. Agrofert Food & Fun Zone sa naplní skvelým občerstvením. Radegast opäť postaví vedľa hlavného stageu unikátnu krčmu Radegast pub s kapacitou 200 miest na sedenie a čapovaním piva do skla. Pre návštevníkov budú ďalej k dispozícii napríklad ČEZ Energy štúdio Hitrádia Orion, MAFRA City alebo Kavárna Deníku s programom a workshopmi.

Vstupenky

V súčasnosti sú k dispozícii štvordenné vstupenky v sieti Eventim. Aktuálna cena platí do 13. júla 2015. V predpredaji sú tiež jednodenné vstupenky, ubytovanie v kempe pri areáli, parkovanie pri areáli a pri kempe. Viac informácii na www.colours.cz. Festival tiež ponúka VIP vstupenky, detské vstupenky, zľavy pre klientov Českej spořitelny, držiteľov kariet ISIC, ITIC, ALIVE, In Karty Českých dráh. Seniori nad 65 rokov majú v nedeľu vstup zadarmo. Parkovanie je už vypredané.

Viac informácií na www.colours.cz

Partneri
Generálni partneri: Česká spořitelna a ArcelorMittal Ostrava. Za podpory štatutárneho mesta Ostrava. Hlavní partneri: Agrofert, Vítkovice Machinery Group, Skupina ČEZ. Produktový partner: Radegast. Exkluzívny TV partner: Česká televize. Generálni mediálni partneri: Hitrádio Orion, MaFra - MF Dnes, Deník.

Čísla a zaujímavosti festivalu:
- cca 1500 umelcov, členov kapiel, divadiel, diskutujúcich atď.
- takmer 4000 pracujúcich
- 77 predajných miest piva
- 250 výčapných kohútikov piva
- 52 výčapov Kofola
- 260 chladničiek
- 6 cisterien s pivom pri najvyťaženejších stanoch
- je objednaných 13 ton ľadu (spotreba minulý rok 11 ton)
- 12 cocktail barov
- dĺžka použitého oplotenia 9,5 km
- rozloha areálu takmer 300 000 m2
- 965 m sú od seba najvzdialenejšie body areálu
- 480 mobilných a 180 pevných toaliet
- 300 košov
- 1200 m2 gúm na zemi
- predajných stánkov je tohto roku 260 a obsluhujúceho personálu 970 osôb
- ochranka má viac ako 300 ľudí
- 21 druhov pív - Radegast Ryze Hořká 12, Radegast Originál, Pilsner Urquel, Birell čapovaný, Birell ochutený v 3 príchutiach, Gambrinus Ochucený - 3 príchute, Fénix, Excelent, Frisco v 4 príchutiach a cidery: Kingswood a Kingswood Dry, Kopparberg - 3 príchute

Výber zahraničných kapiel:
BJÖRK (IS), KASABIAN (GB), RUDIMENTAL (GB), ST. VINCENT (US), MIKA (GB), CARIBOU (CA), CLEAN BANDIT (GB), JOSÉ GONZÁLEZ (SE), THE CINEMATIC ORCHESTRA (GB), RODRIGO Y GABRIELA (MX), SLY & ROBBIE MEET NILS PETTER MOLVÆR (JM/NO/FI), SWANS (US), KLANGKARUSSELL (AT), OWEN PALLETT (CA), OTHER LIVES (US), RONI SIZE REPRAZENT LIVE (GB), AVISHAI COHEN\'S NEW YORK DIVISION (IL/US), AUGUSTINES (US), WILLIAM FITZSIMMONS (US), DILLON (DE/BR), HVOB (AT), FAIZ ALI FAIZ (PK), DAMIAN LAZARUS & THE ANCIENT MOONS (GB), BLACK STROBE (FR), KASAI ALLSTARS (CD), KAPELA ZE WSI WARSZAWA (PL), CHOIR OF YOUNG BELIEVERS (DK), OSCAR AND THE WOLF (BE), VÖK (IS), PALENKE SOULTRIBE (US), NORTEC COLLECTIVE PRESENTS: BOSTICH+FUSSIBLE (MX), CAMILLE O´SULLIVAN (IE), THE MISPERS (GB), MARK ELIYAHU FEAT. ALAEV FAMILY AND RITA (IL), THE DUMPLINGS (PL), BAZZOOKAS (NL), ABAVUKI (ZA), DŽAMBO AGUŠEVI ORCHESTRA (MK), IMED ALIBI (TN), BOKKA (PL), TOO MANY ZOOZ (US), CANZONIERE GRECANICO SALENTINO (IT) A DALŠÍ...

Výber českých kapiel:
Tata Bojs, Lenka Dusilová a Baromantika, Michal Hrůza a Kapela Hrůzy, Bratři Ebenové, Aneta Langerová, Stromboli, Sto zvířat, Vladimír Mišík & ETC, Lenny, Longital, Tomáš Kočko & Orchestr, Boris Carloff, Clarinet Factory, Mucha, Jelen, Xindl X, Kieslowski, Come and Play, Tvr-dý/Havelka, Vasilův Rubáš, Fallgrapp, Megaphone, Květy, Narajama, Zuby nehty, Zlokot, TiNG, La3no Cubano, Ad-rian T. Bell, Holden Caulfield...

Nová electronic stage:
Clark (GB), Sons of Magdalene (US), Telefon Tel Aviv DJ set (US), Christian Löffler (DE), Danger (FR), The Toxic Avenger DJ set (FR), Vessels (GB), Fairmont (CA), Nathan Fake (GB), SCNTST (DE), Flute in Motion (NL), The Soft Moon (US), MGDLN, Deaths, Tom Holič, Gagarin, Aid Kid, Dikolson, Monikino kino, Forma

Europe stage:
Cirkus trochu jinak, divadlo Koňmo, Melody Boys, Létající Rabín, Nidi D`Arac (IT), DJ Click (FR), Janusz Pruszinowski Trio (PL), Sara Moreno (PL), Canzoniere Grecanico Salentino (IT), DJ Mackie Messer

Drive stage:
Electro Deluxe (FR), Heymoonshaker (GB), CoCo & The Butterfields (GB), The Cro-oked Fiddle Band (AU), The Woohoo Re-vue (AU), John J. Presley (GB), Cash Sa-vage and The Last Drinks (AU), Nicolas Pellerin et les Grands Hurleurs (CA), Sa-llie Ford (US), NO Blues (NL), Alaev Family (IL), Nidi d´Arac (IT), Canzoniere Grecani-co Salentino (IT), Carlos and His Coyotes, Vladimír Merta Trio, Dirty Blondes

Full Moon stage:
Fumaça Preta (GB/VE), Gallon Drunk (GB), The Holydrug Couple (CL), Katarzia (SK), Houpací koně, Hanba, Nod Nod, Hissing Fauna, Sky to Speak, Kalle, Gerda Blank (NZ/GB), DIV I DED, Kill the Dandies!, Schwarzprior, Sundays on Clarendon Road, Inheritance, Jested

Divadlá:
Dejvické divadlo Praha: Ucpanej systém, DaeMen: Loser(S), Divadlo La Fabrika Praha: Krasavice Interkontinentální - Arte et Dite / Anna Polívková, Martha Issová, Divadlo VOSTO5: Snaha - kape-la, na kterou se mělo zapomenout, Diva-dlo VOSTO5: Stand´artní kabaret, Diva-dlo Kvelb: Otesánek

Ďalšie:
Scéna Českej televize / Diskusní scéna Reflexu / Voices of Freedom - diskusná scéna Moderních dějin.cz a Evropské komise / MF Dnes Poetry stage / Busking stage / Design zóna / Filmová Cinestar stage v spolupráci s LFŠ / workshopy / vinárne / prehliadky areálu Dolních Vítkovic / Colours Plus / Detská scéna a Family park, kojací stan / Posilnená MHD / Zľava VLAK+ s Českými drahami / Colours bez bariér

Zdroj: Zdenko Hanout / HANOUT PR

 

 

 

Staršie články

25.01.2016 22:02:58 Boney M potešia zdravotne postihnuté deti v Objatí tónov
25.01.2016 21:51:20 Colours of Ostrava pridáva austrálskych Tame Impala, britských Nothing But Thieves aj africké kapely
07.01.2016 21:50:09 České premiéry na Colours of Ostrava: shoegaze legenda Slowdive aj tanečno-jazzová Caro Emerald
07.01.2016 21:34:20 Britský pesničkár Passenger ďalšou hviezdou Colours of Ostrava
07.01.2016 21:26:11 Islandská indiefolková senzácia Of Monsters and Men na Colours of Ostrava
30.12.2015 16:00:23 Dvadsiata Charitánia vyčarila deťom úsmev na tvári
30.12.2015 15:51:17 Prvá hviezda Colours of Ostrava: Antony and the Johnsons alias ANOHNI s výnimočným elektronickým projektom
26.11.2015 20:19:26 Róbert Mikla sa vracia na Slovensko
26.11.2015 20:14:04 Spomienkový Koncert v Kováčovej k výročiu Nežnej revolúcie
31.10.2015 15:49:14 Benefičný koncert Na krídlach anjelov roztancoval deti v Žiari nad Hronom
05.10.2015 23:12:49 Festival Colours of Ostrava spustil predpredaj vstupeniek na rok 2016
05.10.2015 22:45:38 Dúha v srdci roztancovala veselé dúhové srdiečka
18.08.2015 07:59:59 Festival Osmidiv ponúkne pestrý program
18.08.2015 07:44:05 Colors of Ostrava štvordenný sviatok hudby
21.07.2015 06:56:49 Vidíme sa v Bratislave n Powe Tuning Party 2015
01.07.2015 07:46:07 Najrozsiahlejší program Colours of Ostrava v histórii je hotový: celkovo 299 programových bodov na 16 scénach
01.07.2015 07:34:51 Čo robiť pred Colours of Ostrava? Užiť si zadarmo Festival v ulicích alebo objavovať hudbu na Czech Music Crossroads
25.06.2015 07:18:09 Twisted Sister sú už na Slovensku, Topfest je pripravený!
22.06.2015 07:33:40 DRACULA V PEZINSKOM KAMEŇOLOME - ZÁŽITOK NA CELÝ ŽIVOT!
16.06.2015 14:32:16 KONTRAFAKT DOMÁCIM HEADLINEROM FESTIVALU THE LEGITS BLAST 2015!
16.06.2015 14:25:43 Duchonku aj tento rok roztancuje drum&bass - TRIDENT OPEN AIR 2015
12.06.2015 08:48:59 Los vivancos - sedem španielskych bratov zavíta v decembri do Bratislavy!
12.06.2015 06:47:54 Neváhajte a vezmite svoje deti na Dobrý festival!
12.06.2015 06:40:17 Hlavnými ťahákmi elektronickej scény na Colours of Ostrava sú Danger, Clark, Telefon Tel Aviv aj Nathan Fake
12.06.2015 06:25:44 Automax Power fest sa blíži
11.06.2015 08:42:47 Festival Vrbovské Vetry 2015 zverejňuje kompletný zoznam účinkujúcich.
11.06.2015 08:38:20 Kings of Leon na Szigete!
11.06.2015 08:30:51 Fabrizio Paterlini - záverečný koncert talianskeho festivalu Dolce Vitaj 2015!
11.06.2015 08:20:37 Na festival Uprising prídu hip hop legendy Onyx a to najlepšie z domácej scény!
11.06.2015 08:06:06 Alexandrovci na slovenskom turné vystúpia aj s Luciou Bílou a Michalom Davidom
03.06.2015 23:05:40 Faith no More už o týždeň s najväčšími hitmi!
03.06.2015 22:59:38 Kryštof vydává nové album Srdcebeat
03.06.2015 22:50:54 Colours of Ostrava privíta na básnickej scéne držiteľky literárnych cien, Science slam aj poéziu Lawrenca Ferlinghettiho
03.06.2015 09:47:03 40. Medzinárodný gitarový festival sa blíži
03.06.2015 06:17:45 Trutnoff Open Air pritvrdzuje.
03.06.2015 06:02:47 Koza mieri do hlavného programu festivalu v Karlových Varoch
03.06.2015 05:54:44 NAJMEDZINÁRODNEJŠÍ HIP-HOPOVÝ FESTIVAL SA BLÍŽI!
03.06.2015 05:37:25 Ďalšie hviezdy na Open Jazz Feste!
01.06.2015 07:55:31 Festival Lumen už o tento piatok v Trnave
30.05.2015 00:52:05 Veľkolepá šou Kábatu už v nedeľu v Piešťanoch, deň predtým aj autogramiáda!
14.05.2015 07:35:12 Festival Colours of Ostrava prichádza druhýkrát s hudobnou konferenciou Czech Music Crossroads s rozšírením na Poľsko a na Slovensko
14.05.2015 07:27:55 Mötley Crüe, Slipknot, Motörhead, Nightwish, Lamb of God iba kúsok od Slovenska!
14.05.2015 07:17:43 Sedemnásť nových nezávislých kapiel na Colours of Ostrava: Fumaça Preta, Gallon Drunk, ale aj Katarzia
11.05.2015 11:19:15 Premiéra čínskej organistky na ARS ORGANI
11.05.2015 11:09:12 Dve žiarivé dámy na jednom pódiu
11.05.2015 09:09:28 KOZA zožala úspech
11.05.2015 09:07:47 PUDING PANI ELVISOVEJ oslavuje 20 rokov na scéne
29.04.2015 09:55:20 Bratislavský majáles už počas tohto víkendu
29.04.2015 09:50:44 Ars Organi 2015 odštartoval v grandióznom štýle
29.04.2015 09:44:31 Súboj kapiel o Sziget vyvrcholí už budúci týždeň
29.04.2015 09:32:00 Britská legenda SWEET na rozlúčkovom turné
29.04.2015 09:23:45 ŠLEHA DÁVA NÁVOD NA ŽIVOT V NOVOM SINGLI SPÁNOK ODKLADÁM!
29.04.2015 08:52:26 OPEN JAZZ FEST: VYSTÚPI AJ DAN BÁRTA!
29.04.2015 08:49:41 Vojtekov film DETI získal v Pekingu tri ceny od Luca Bessona
23.04.2015 11:04:17 Festival Trutnoff oznamuje své věnování a vybubnovává první české kapely, které zahrají na festivalu poprvé.
23.04.2015 10:56:00 Dve generácie metalistov na jednom pódiu
23.04.2015 10:44:24 NA TOHTOROČNOM FEBIOFESTE ZAUJALI NAJVIAC SLOVENSKÉ FILMY
23.04.2015 10:39:48 Novinky v programe festivalu Uprising: Anthony B, Skarra Mucci, Irie Maffia a Little Pepe
23.04.2015 10:26:06 Cyklus ARS ORGANI NITRA 2015 začína
23.04.2015 10:18:37 Cibula Fest 2015: Program takmer definitívne skompletizovaný
23.04.2015 10:05:44 Nielen Slovensko má záujem spolupracovať so svetom, ale aj svet so slovenskými umelcami
23.04.2015 09:57:08 AMO POKRSTILI EP ANALOG ARCHITEKT
23.04.2015 09:34:13 ČIERNA KOMÉDIA po prvý raz v Trnave
22.04.2015 22:20:38 Foo Fighters vystúpia v novembri vo Viedni
22.04.2015 22:02:33 Nitro Circus do Viedne so svetovou premiérou: Najnebezpečnejší trik na motorke!
22.04.2015 21:34:41 Veľké podujatie zdravého životného štýlu prichádza opäť do Banskej Bystrice!
21.04.2015 09:36:24 Budapeštianskym Szigetom zaznejú aj hity Aviciiho a Limp Bizkit
21.04.2015 09:11:25 Spoznali sme víťaza: Na legendárnom Wackene si zahrajú RENAISSENSE z Rožňavy!
21.04.2015 08:09:25 Michal Tučný: vychádza Zlatá edícia!
20.04.2015 22:54:06 Travis Pastrana a Nitro Circus vo Viedni: Budú lietať autá, motorky, snežné skútre aj vaňa z kúpeľne!
20.04.2015 22:48:24 VÁCLAV NECKÁŘ NA LODENICI 2015!
20.04.2015 22:35:07 Red Fang a Mofokiller hosťami Faith no More v Bratislave
20.04.2015 21:36:34 Benefičný festival Chyťme sa za ruky spestria No Name a muzikanti z Prahy, Londýna a Afriky.
15.04.2015 21:58:36 Šampionát extrémnych mašín štartuje 8.mája
15.04.2015 16:45:52 Zvolenčania si pripomenú pamiatku Deža Ursinyho benefičným koncertom
15.04.2015 16:41:09 AMO SONY XPERIA TOUR 2015 ŠTARTUJE UŽ TENTO PIATOK
13.04.2015 22:59:16 Twisted Sister: Na Topfest prídeme a tešíme sa!
13.04.2015 22:47:48 Aprílové koncerty Ore Pole podporia Pra3x, Leto aj Malalata
08.04.2015 21:49:33 Bratislavský majáles otvorí sezónu open air festivalov
08.04.2015 21:34:14 Rotenstein: Rytiersky turnaj bude na koňoch
08.04.2015 21:28:24 HOSPITALITY - tanečná d&b akcia tejto jari sa blíži.
08.04.2015 21:14:22 PONTE PARDO mieria do Hlavy
08.04.2015 21:07:21 Klaviristka Daniela Varínska vzdáva hold veľkým romantikom
08.04.2015 13:21:14 Aj Ellie Goulding, Sigma a Kasabian na Szigete 2015
08.04.2015 13:18:50 Divadelný Kolaps s Batthyánym vyráža na turné po Slovensku
03.04.2015 10:39:55 Latino underground, Temný anjel, ale aj tranz z Konga ako ďalšie farby hudby na Colours of Ostrava
03.04.2015 09:33:56 Svetovo uznávaný WordPress ovládne Bratislavu už 18. apríla
01.04.2015 13:29:01 Festival BeeFree bude aj v roku 2015, pripravte sa na zmenu miesta!
01.04.2015 13:27:44 Jožo Ráž si trúfa. Na koncerte Elánu očakáva 100-tisíc ľudí
01.04.2015 13:21:55 Rust2dust a Zverina zahrajú pred Limp Bizkit
30.03.2015 11:23:50 Trutnoff Open Air 2015: headlinerom budú The Prodigy!
27.03.2015 10:42:17 FEBIOFEST POZNÁ VÍŤAZOV SÚŤAŽE KRÁTKYCH FILMOV V4!
27.03.2015 09:02:47 ONE DAY JAZZ FEST 2015: pozvanie prijala výnimočná dáma!
27.03.2015 08:57:45 Owen Pallett prvýkrát na Slovensku!
27.03.2015 08:54:45 Uprising 2015: Nový headliner!
27.03.2015 08:45:08 Dva dni nabité tým najkvalitnejším funkom, jazzom a world music!
27.03.2015 08:40:50 FEBIOFEST PREDSTAVIL AJ PRIPRAVOVANÉ SLOVENSKÉ FILMY
27.03.2015 08:37:19 TEREZA ČERNOCHOVÁ prichádza s novinkou!
26.03.2015 22:51:55 Východolondýnski The Great Malarkey roztancujú po prvýkrát slovenské publikum
26.03.2015 12:23:45 Dan Nekonečný prinesie šialenú exotiku na pražský krst nového albumu Smola a Hrušky.

Dnešné podujatia

Radošinské naivné divadlo: LEN TAK PRIŠLI

okres: Topoľčany
Kultúra

muzikál MAMMA MIA!

okres: 
Divadlo

ŠĽAHAČKOVÁ PRINCEZNÁ

okres: 
Divadlo

EQUUS

okres: 
Kultúra

PILATES

okres: 

SLUHA DVOCH ŠÉFOV

okres: 
Kultúra

Boli sme tam

36305.jpg

EĽRO 2015

10.07.2015 - 12.07.2015
kultúra

36218.jpg

TOPFEST 2015

26.06.2015 - 28.06.2015
Festival

36101.jpg

CAR AT TUNING party XII.

19.06.2015 - 20.06.2015
Auto-Moto

35961.jpg

Festival Lumen 2015

01.01.1970 - 06.06.2015
Festival

35947.jpg

Horkýže Slíže a Barebone v Písku na Cipískovišti

15.05.2015 - 17.05.2015
Zábava - koncert

35801.jpg

FolkFest pod Ostrým 2015

08.05.2015 - 08.05.2015
Zábava - festival